dead 4 Takipçi | 32 Takip
Kategorilerim

haber

Justin Bieber

Diğer İçeriklerim (34)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (4)
24 11 2012

Fotoğraf

Fotoğraf |  görsel 1

 

40. Amerikan Müzik Ödülleri'ndeJustin Bieber geceyi tam üç ödülle kapatarak büyük başarı elde etti. Yılın önemli müzik ödülü organizasyonlarından Amerikan Müzik Ödülleri 40. kez Los Angeles'ta sahiplerini buldu.

Son iki yılın en tartışmalı isimlerinden olan 'çocuk yıldız' Justin Bieber'ın 'Yılın Sanatçısı', 'En iyi erkek pop şarkıcısı' ve 'Yılın Pop/Rock albümü' dallarında tam 3 ödülle ayrıldığı törende öne çıkan bir diğer isimMaroon 5 oldu. 'En iyi ikili ya da grup' kategorisinde geçen yıl olduğu gibi yine ödülü kucaklayan isim olan Maroon 5'ın sahne performansı da şüphesiz gecenin en başarılı enstantaneleri arasındaydı.

'Call Me Maybe' şarkısıyla büyük bir çıkış yakalayan Carly Rae Jepsen'ın 'En iyi yeni sanatçı' ödülünü aldığı gecede Kathy Perry ise beklendiği üzere 'En iyi kadın pop şarkıcısı' dalının kazananı oldu.

Gecenin en önemli kategorilerinden olan 'Yılın Soul / R&B albümü' ödülünü havaya kaldıran isimseRihanna oldu. Soul / R&B klasmanında Beyonce 'En iyi kadın şarkıcı', Usher ise 'En iyi erkek şarkıcı' ödüllerinin sahibi oldular.

Alternatif rock klasmanında yüzü gülen grup Linkin Park olurken, Shakira 'En iyi Latin sanatçı' ödülünün sahibi oldu.

Son üç yıl içerisinde hem albümleri hem de başarılı sahne performanslarıyla kariyerinde hızlı bir yükseliş kaydeden Nicki Minaj da geceyi iki ödülle kapattı. Şarkıcı hem 'En iyi Rap / Hip Hop albüm' hem de 'En iyi Rap/Hip Hop kadın şarkıcı' dallarında ipi göğüslemeyi başardı.

2012 yılının ödül organizasyonları böylelikle tamamlanırken, müzikseverleri daha şimdiden Grammy heyecanı sarmış durumda. Adayların yakında açıklanacağı 55. Grammy Ödülleri 10 Şubat 2013 tarihinde sahiplerini bulacak.

0
0
0
Yorum Yaz